Muffin Kek Çeşitleri

8,00

Muffin, 19. yüzyılda Amerikan kültüründen tüm dünyaya yayılmış oldukça renkli bir lezzettir.

Açıklama

Muffin, kekin yağlı kağıtlara ya da özel kalıplara dökülüp küçük porsiyonlar halinde pişirilmesine deniyor. Kekler genellikle daha şekerli olur ve muffin, kek gibi homojen olması gereken bir hamur işi değildir.
Muffin, 19. yüzyılda Amerikan kültüründen tüm dünyaya yayılmış oldukça renkli bir lezzettir. Genellikle yanında kahve ile kahvaltılarda servis edilen muffin, bilinenin aksine kek değil, bir ekmek çeşididir. Yapılışı benzediği için kek ile karıştırılan muffinler hem tuzlu hem tatlı olarak tüketilebilir. Damla sakızlı muffin, meyveli muffin, mısır unlu ve biberiyeli muffin gibi damaklara şenlik birçok çeşidi bulunan bu ekmek çeşidinin ülkemizde de oldukça beğenilmektedir.

HANCI Bistro & Patisserie e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun. Takipte kalın ve şimdi e-bültenimize üye olun! İlk üyelikte %10 İNDİRİM fırsatı!

E-posta ile HANCI hakkında fırsatlar hakkında bilgilendirileceğim ücretsiz HANCI Bistro & Patisserie e-bültenine abone olmak istiyorum. Genel hükümler ve koşullar, Bilgi Güvenliği ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu yönergelerini okudum ve kabul ediyorum.

E-posta adresinizi yazıp, hemen katılın

Bu ürünü sepete eklediniz:

Çalışma saatleri dışında sipariş alınmamaktadır. Lütfen siparişlerinizi 09:00 - 23:00 arası veriniz.
Tamam Close
×

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle; hafta içi 08:00 - 19:00, hafta sonu 09:00-17:00 saatleri arasında paylaşabilirsiniz.

×